Kisha serbe falënderon Vatikanin për mosnjohjen e Kosovës

Autori:Avdyl Pajaziti

Mitropoliti i kishës serbe, Amfilohije Radoviq, pas kthimit nga vizita në Vatikan ka deklaruar se e ka falënderuar Papa Françeskun për mosnjohjen e Kosovës

Ai gjithashtu ka thënë se kisha serbe e ka ndaluar përkohësisht kanonizimin e arqipeshkvit kroat Alojz Stepinac, derisa një komision i përbashkët i kishës serbe dhe kishës kroate të mos dalë me një qëndrim të unifikuar për rolin e tij në Luftën e Dytë Botërore.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kisha-serbe-falenderon-vatikanin-per-mosnjohjen-e-kosoves/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala