Kina- është prodhuesi më i madh i gazrave të dëmshëm në gjithë globin. Kina emeton diku rreth 6.018 milion tone të gazrave të cilët janë shkaktarë të efektit Green House gjatë një viti.

Autori:Avdyl Pajaziti

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kina-eshte-prodhuesi-me-i-madh-i-gazrave-te-demshem-ne-gjithe-globin-kina-emeton-diku-rreth-6-018-milion-tone-te-gazrave-te-cilet-jane-shkaktare-te-efektit-green-house-gjate-nje-viti/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala