KFOR-i ndihmon qendrat e mjekësisë familjare

Autori:Avdyl Pajaziti

KFOR-i italian i dhuroi të hënën Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në kryeqytet aparatura për matjen e sheqerit në gjak, tensionit, temperaturës, ultrazë për kërdhokulla si dhe aparate të tjera.

Me kësi pajisje do të ndihmohet edhe qendra mjekësore në fshatin Sharban të Prishtinës.

Me këtë rast, koloneli Corado Benzi tha se është një nder i madh për Italinë që t`i ndihmojë këto institucione shëndetësore.

Ndërkaq, kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti tha se i janë shumë mirënjohës paqeruajtësve të KFOR -it për ndihmën e dhënë, njofton Klan Kosova.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kfor-i-ndihmon-qendrat-e-mjekesise-familjare/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala