Këto vende mbesin sot pa rrymë

Autori:Avdyl Pajaziti

Për shkak të punës në mirëmbajtjen e rrjetit, Keds, me 18 Gusht 2015 do të shkyqë energjinë elektrike për disa orë në këto komuna: Kaçanik, Istog, , Lipjan,  Kllokot dhe në fshatrat rreth tyre./GazetaFjala./

Ky është orari i plotë dhe vendet në të cilat do të shkyqet energjie elektrike:

 I

KEDS Sh.A. njofton se më 18.08.2015 në NS 35/10 kV Kaçanik do të shkyçet:

  • Lp 10 kV  Drejtimi i qytetit  prej orës 12:00 deri në orën 13:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin:Posta e vjetër, Ramadan Agushi, Shtëpia e mallrave dhe Shpk “Kaçanik”.

Shkyçja bëhet me qëllim të  aftësimit të qarkut komandues për  kyçje të ndërprerësit (montimi i bobinës për kyçje).

II 

 Më 17.08.2015 në  NS 110/10 kV Istogu  do te  shkyçet:

  • Dalja 10 kV Istogu 1   prej orës 17:00 deri në orën 19:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesë: Dregolevci.

Shkyçja bëhet për shkak të pastrimit të trasesë.

III

 Më 19.08.2015 në  NS 110/10 kV Istogu  do të  shkyçet:

 Dalja 10 kV Vrella   prej orës 09:00 deri në orën 11:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Cerrca, Lubozhda, Vrella dhe Stupe.

Shkyçja bëhet për shkak të pastrimit të trasesë.

IV

Më 18.08.2015 në NS 110/35/10 kV Lipjani do të shkyçet:

  • Dalja 10 kV Sllovia prej orës 10:00 deri në orën 15:30.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Sllovia, Smallusha, Dobratini, Qallapeku, Marevci dhe Gushterica.

Shkyçja bëhet me qëllim të ndërrimit të shtyllave të tensionit të lartë.

V

 Më 18.08.2015  në NS 35/10kV Kllokot do të shkyçet:

 

  • Dalja 10 kV Kllokoti prej orës 11:00 deri në orën 15:30.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Kllokoti, Budrika, Remniku, Radivojci dhe Gjylekari.

 

 

Shkyçja bëhet për shkak të vendosjes së shtyllave 12m.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/keto-vende-mbesin-sot-pa-rryme/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala