Këto qytete do të mbesin sot pa rrymë

Autori:Avdyl Pajaziti

KEDS Sh.A. njofton se më 12.08.2015 në  TS 35/10 kV Fushë- Kosovë do të shkyçet:

Dalja 10 kV Apollonia prejë orës 11:00 deri në orën14:00 .

Gjatë kohës sa do të zgjatin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: banesat e Apollonisë.

Shkyçja bëhet me qëllim të realizimit të punimeve të kompanisë ABB në bazë të PEE.

II

12.08.2015  në  TS 110/35/10 kV Vitia (35/10 kV Rrafshina)  do të shkyçet:

LP 10 kV Gërmovanga ora 10:00 deri në orën 15:00.

Gjatë kohës sa do të zgjatin punimet  pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat:  Kabash, Dobresh, Smirë, Germovë, Sadovinë, Sadovinë e Jerlive, Gushicë  dhe Verban.

Shkyçja bëhet me qëllim të realizimit të punimeve të planifikuar nga ana e ekipeve të KEDS, vendosja e shtyllave 10 kV në LP 10 kV.

III

13.08.2015 në  TS 35/10 kV Badovci do të shkyçet:

Dalja 10 kV Hajvalia prejë orës  09:00 deri në orën 11:00.

Gjatë kohës sa do të zgjatin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Hajvali,a Pompat e Ujësjellësit – Çagllavicë .

Shkyçja bëhet me qëllim të realizimit të punimeve të kompanisë konstraktuese në bazë të PEE .

IV

12.08.2015 në  TS 110/10 kV Istogu (Vrella) do të shkyçet:

Dalja 10 kV Dalja e Vrellës (Vrella)    prejë orës 09:00 deri në orën 11:00  .

Gjatë kohës sa do të zgjatin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Cerrcë, Lubozhdë, Vrellë, Stupe, Manastiri dhe Studenicë.

Shkyçja bëhet me qëllim të realizimit te punimeve të planifikuar nga ana e ekipeve të KEDS-it, pastrimi i traseës në LP 10 kV .

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/keto-qytete-do-te-mbesin-sot-pa-rryme/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala