Këto qytete do të mbesin pa rrymë

Autori:Avdyl Pajaziti

KEDS, përmes një komunikate njofton se në cilat vise të Kosovës  nuk do të ketë rrymë për, siç thuhet, mirëmbajtjen e rrjetit.

KEDS Sh. A. njofton se të shtunën, më 16.05.2015 në TS 110/35/10 kV Gjilan do të shkyçen:

· Dalja 10 kV Ujësjellsi prej orës 10:00 deri në orën 14:00 .

Gjatë kohës sa do të zgjatin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: konsumatori komercial Hidromorava ,rr. Abdulla Tahiri – TS – 700 .

Të shtunën, më 16.05.2015 në TS 35/10 kV Gjilan IV do të ketë shkyçet:

· Dalja 10 kV Kombinati i Duhanit prej orës 11:00 deri në orën 15:00 .

Gjatë kohës sa do të zgjatin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesë: konsumatori Komercial Fabrika e Duhanit MCCROFT TOBACCO KOSOVO .

II

Të shtunën, më 16.05.2015 në TS 35/10 kV Lladovë do të shkyçet:

· Dalja 10 kV Fabrika e Radiatorëve prej orës 15:00 deri në orën 19:00 .

Gjatë kohës sa do të zgjatin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: konsumatori komercial JUGO TERM International New Co dhe Fabrika e radiatorëve.

Shkyçja bëhet me qëllim të realizimit të punimeve të planifikuar në rrjetin 10 kV, shqyrtimeve të planifikuara.

III

Të hënën, më 18.05.2015 në TS 110/10 kV Prishtina 3 do të ketë shkyçet:

· Dalja 10 kV Nr. 7 prej orës 10:00 deri në orën 15:00 .

Gjatë kohës sa do të zgjatin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Qendra Sportive, Pallati i Rinisë dhe Pallati i Shtypit ish- Rilindja .

IV

Më 18.05.2015 në TS 110/10 kV Prishtina 3 do të shkyçet:

· Dalja 10 kV Nr. 10 prej orës 10:00 deri në orën 15:00 .

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: USAID-I dhe Ambasada Amerikane Dragodan .

Shkyçja bëhet me qëllim të realizimit te punimeve të planifikuar në rrjetin 10 kV , shqyrtimeve të planifikuara .

V

Të martën, më 19.05.2015 në TS 110/10 kV Prishtina 3 do të ketë shkyçet:

· Dalja 10 kV Nr. 27 IMN Kosova prej orës 10:00 deri në orën 15:00 .

Gjatë kohës sa do të zgjatin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: IMN Kosova Tjegullorja dhe PTK – BTS Vala 900 Antena .

VI

Të martën, më 19.05.2015 në TS 110/10 kV Prishtina 3 do të ketë shkyçet:

· Dalja 10 kV Nr. 29 Film City – Kfor prej orës 10:00 deri në orën 15:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesë: HQ Film City – Kfori Dragodan .

Shkyçja bëhet me qëllim të realizimit te punimeve të planifikuar në rrjetin 10 kV , Shqyrtimeve të Planifikuara .

VII

Të shtunën, më 16.05.2015 në TS 110/35/10 kV Gjilan do të shkyçet:

· Dalja 10 kV Ujësjellsi prej orës 10:00 deri në orën 14:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Konsumatori Komercial Hidromorava , Rr. Abdulla Tahiri – TS – 700 .

VIII

Të shtunën, më 16.05.2015 në TS 35/10 kV Gjilan IV do të shkyçet:

· Dalja 10 kV Kombinati i Duhanit prej orës 11:00 deri në orën 15:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: konsumatori komercial Fabrika e Duhanit MCCROFT TOBACCO KOSOVO .

IX

Të shtunën, më 16.05.2015 në TS 35/10 kV Lladovë do të shkyçet:

· Dalja 10 kV Fabrika e Radiatorëve prej orës 15:00 deri në orën 19:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: konsumatori komercial JUGO TERM International New Co dhe Fabrika e radiatorëve .

Shkyçja bëhet me qëllim të realizimit te punimeve të planifikuar në rrjetin 10 kV , shqyrtimeve të planifikuara.

X

Më 17.05.2015 në TS 110/35/10 kV Lipjan do të ketë shkyçet:

· Dalja 10 kV Zona Industriale prej orës 12:00 deri në orën 15:00 .

Gjatë kohës sa do të zgjatin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: konsumatorët komercial përgjatë magjistrales Prishtinë – Ferizaj (bizneset ).

Shkyçja bëhet me qëllim të realizimit të punimeve për dislokimin e rrjetit 10 kV.

XI

Më 18 dhe 19.05.2015, në NS 110/10 kV Vushtria 2 do të shkyçet:

· Dalja 10 kV Maxhunaj prej orës 09:00 deri në orën 12:00 dhe nga ora 15:00 deri në orën 18:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: fshatrat: Nadakofc, Sfaraqak I Ulët, Pestovë, Maxhunaj, Dumnicë e Ulët, Dumnic e Mesme, Dumnicë e Epërm, Vilancë, Ropicë, Samadrxhë, Zagori, Ceceli dhe Sllakofc.

Shkyçja bëhet me qëllim të ngritjes së shtyllave të betonit H-12m.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/keto-qytete-do-te-mbesin-pa-rryme/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala