Këto qytete do të mbesin nesër pa rrymë

Autori:Avdyl Pajaziti

KEDS, përmes një komunikate njofton se në cilat vise të Kosovës  nuk do të ketë rrymë për, siç thuhet, mirëmbajtjen e rrjetit.

Ndërprerjet e planifikuara për mirëmbajtjen e rrjetit

I

 

KEDS Sh. A. njofton se më 19.05.2015NS 35/10kV Gjilani 4 do të shkyçet :

 

Dalja 10 kV Bregu i Thatë  prej ores 09:00 deri në ora 12:00.

 

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Bregu i djegur, te Tekstili, Lagjja Arbëria dhe Banesat Sociale.

 

 

Shkyçja bëhet me qëllim të kyçjes se Trafos te Rruga e Kumanovës në Gjilan.

 

 

II

 

Të martën më datë 19.05.2015, në NS 35/10 kV Prizreni 4 do të shkyçen:

 

 

  • Dalja 10 kV Zjarrfiksat  prej orës 13:00 deri në ora 13:30

 

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin rrugët: Kukësi, Jonit, Ali Dida, Xhemail Biediq, Jani Vreto, Azem Bejta, Dëshmorët e Prekazit , Gjeravica, Xhemil Fluku, Mbreti Pirro, Bajo Topulli, Ibrahim Lutfiu, Ferit Susuri, Beslidhja, Zahir Pajaziti, Hoxhë Tasini, Kaçaniku, Remzi Ademi, Mbreti Pleurat, De Rada, Wiliam Walker.

 

  • Dalja 10 kV Motel Prizreni  prej orës 13:30 deri  në ora 14:00.

 

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin rrugët: Kukësi (Banesat),Sheh Emini, Sali Bytyqi, Mbreti Pleurat, Wiliam Walker,”Spitali Rajonal” Prizren.

 

  • Dalja 10 kV Metaliku  prej orës 12:00 deri në ora 12:30.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do te mbesin: Afariste:” Flame-ing”

 

  • Dalja 10 kV Shkolla Normale  prej orës 11:00 deri në ora 11:30.

Gjatë kohes sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Rrugët: Kukësi, Ismet Jashari, Pazari i ri, Sylejman Vokshi, Halim Spahiu, Karl Topia, Rugova, Ymridin Qengaj, Bashkim Sukaj,Apollonia, Xhevat Berisha, Karvanet, Mehmet Hasi, 8Marsi, Salajdin Berisha,Toplica, Qendra e Mjekësisë Familjare Eqrem Hoxha,S ali Bytyqi, Elbasani, Mbreti Pleurat, NEVKO ELAN Tirana, Besim Shala, Lekë Matrënga, Naip Berisha, Alajdin Xhezairi, Bashqarshia, Martirët e Tusuzit, Asim Berisha, Bajram Curri, Wiliam Woker, Nehat Berisha, Brigada 128.

 

  • Dalja 10 kV Bismuti  prej orës 11:30 deri në ora 12:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do te mbesin: Afariste:IBPK “Prizreni”,”Shtypshkronja e re”(ETC), “Siprint Shtypshkronja”.

 

  • Dalja 10 kV  Bajram Curri prej orës 12:30 deri në ora 13:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Rrugët: Kukësi, Xhevat Berisha, Sali Bytyqi,  Mbreti Pleurat, Bajram Curri,Wiliam Walker. Afariste: “Afioni”, Etem-Trade”,”EULEX”,”Kuk-Komerc”,”Sharri Beton”,”Sharri Pllast”.

 

III

 

Më datat: 20, 21, 22.05.2015 në Nënstacionin  NS 110/10 kV Vushtrria 2  janë planifikuar këto shkyçje:

 

         Dalja 10 kV Maxhunaj , prej orës  09:00 – 12:00 dhe nga ora 15:00 – 18:00

 

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do te mbesin: Nedakovci, Sfaraqak i Ulët, Pestovë, Maxhunaj, Dumnicë e Ulët, Dumnice e Epërme, Ropice, Samadrexhe, Ceceli, Sllakovc.

 

Shkaqet e shkyçjes janë realizimi i projektit të KEDS-it në ndërtimin e Largpërçuesit të ri.

 

 

IV

 

 Më  datë  19. 05. 2015  në NS 35/10 kV Ferizaji II do të ketë shkyçje totale prej orës 13:00 deri në ora 14:00.

 

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Rr .e Nerodimes, Ujvara, Frigoriferi, Barakat, Rr. Prizrenit, Saraishta, Lloshkobare, Bublica, Llojza, Slivova.  fsh. Dremjakfsh .Koshare, Kosovatransi, Ndertesa e FSK-se, Kosovatransi, Remonti, Kombinati i Drunit, Rrr. Vëllezërit Gërvalla (një pjesë), Magjistralja Ferizaj –Prishtinë, Talinovci i Muhaxherëve, Sazli, Pojata, Rahovica, Fusha e Madhe, Rr. 28. Nëntori (një pjesë), rr. Ganimete Terbeshi, një pjesë e Magjistrales Ferizaj-Prishtinë, Prelezi, TS FSK, Mineksi, Fabrika e gypave II, Ferplasti, Fabrika e gypave IV, Fabrika e Vajit, Elsami, Fitorja, Fabrika e Bukës.

 

Shkyçja behet me qellim të ndërrimit të ndërprerësit të daljes 10kV Fabrika e Gypave 2.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/keto-qytete-do-te-mbesin-neser-pa-rryme/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala