Këto lagje nuk do te kenë rrymë

Autori:Avdyl Pajaziti

Disa lagje në Prishtinë, Prizrenit dhe disa fshatra të Obiliqit e Dragashit do të kenë sot ndërprerje të energjisë elektrike.

Sipas një njoftimi të KEDS-it,dalja 10kV Plemetini prej orës 08:00 deri në ora 11:00 dhe prej orës 14:00-18:00, pa furnizim me energji elektrike do të mbeten fshatrat Plemet, Hamidi, Bivolak, Leshkoshiq, Siboc, Shipitullë, Grabovc, Gllavotin, Bivolak, Strovc, Zhilivodë dhe Benquk. KEDS thotë se shkyçja bëhet me qëllim të kompletimit të punëve në instalimin e Lp në seksioninTP 4 – TP 7.

Ndërsa, në Prishtinë do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike nga ora 11:00 deri në ora 13:00 tek Albakosi, Krapi, morina, Royal, Lagja e Spitalit, Besa comerce, Fatlindi, Global Construction, Pozhegu.

Pa energji elektrike prej orës 10:00-11:00, do të mbesin edhe fshatrat e Dragashit Kuk, Restelice, Bresane, Kuklibeg, Blaç, Zaplluxhe, Lubovishte, Kukjan, Vranishte, Mlikë, Glloboqicë, Krushevë, Zlipotok, Krstec, Rapqe, Plave, Buqe, Brezne, Renc, Radeshe, Brod, Baçke, Dikance, Leshtan, Radeshe si dhe Frigofood dhe HC Dikanca. Shkyçja do të bëhet për shkak të shqyrtimit të mbrojtjes rele në daljen e Dragashit.

Ndërprerje një orëshe, konkretisht nga ora 11:00 deri në 12:00, do të ketë edhe në Prizren, konkretisht në rrugët Selajdin Braha, Haxhi YmeriDestan Billusha, Dëshmorët e Prekazit, Gjeravica, Xhemil Fluku, Rrotllajt, Sahat Kulla, Ejup Statovic, Besinik Muqaj, Shote Galica, Reshat Karjagdiu, Byrhan Shporta, Zahir Pajaziti, Faik Emrush, Saraqët, Shaip Spahiu, Suzi Qelebi, Remzi Ademi, Edit Durham, Hadi Kantarxhi, Gjallica, Zahir Pajaziti, Hysen R.Kabashi, Reshat Karjagdiu, Selajdin Braha, Pazari i Ri, Jusuf Gërvalla,Bingeni,Zahir Pajaziti,Reshat Karjagdiu,Joni,Avni Rustemi,Xhemë Gostivari,Beteja e Llapushnikut,Gjirokastra,Hasan Prishtina,Rexho Bajraktari,Azem Bejta,Rifat Ukimeri,Vëllezërit Frashëri,Hysen R.Kabashi,xheladin Hana,Fehim Ibrahimi,Paqja,Dëshmorët e Prekazit,Ulqini,Bekim Berisha – Abeja,Brigada 125,Kolonel Ahmet Krasniqi,Afariste:Banka “ProCredit Bank”,Banka “NLB Prishtina”,Zahir Pajazit,Beteja e Vërrinit,Astrit Suli,Gustav Majeri,Petrit Bytyqi,Ardianët,Martin Camaj,Paqja,Sylejman Rotlla, Mbreti Zog, Farkëtarët ,Remzi Ademi, Adem Jashari, Saraqët, Bajrakli, Buja Godeni, Rifat Krasniqi,Medine, Fehmi Lladrovci, Sheshi Lidhja Shqiptare, Xhemil Doda, Shtepija Kultures, Salajdin Braha,Sylejman Rotlla,Gjallica,Zahir Pajaziti.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/keto-lagje-nuk-do-te-kene-rryme/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala