Këto janë veturat për të cilat u arrestua prokurorja Vahide Badivuku (Video/Foto)

Autori:Gazeta Fjala

Në këtë video të publikuar më poshtë, e të realizuar nga emisioni Drejtësia në Kosovë, shihet aksioni policor i dhjetorit të vitit të kaluar kundër disa fajdexhinjve, e me të cilët së fundi rezultoi të ketë hyrë në pazare edhe prokurorja e krimeve të rënda Vaide Badivuku.

Prokurorja Vaide Badivuku është arrestuar nga Policia e Kosovës, nën dyshimin se kërkonte 22 mijë euro që të lironte disa vetura të cilat policia i kishte konfiskuar kohë më parë në një aksion kundër fajdexhinjve.

Prokurorja Badivuku ishte arrestuar me 5 mijë euro në çantën e saj derisa ishte nisur për në Austri për pushime te vajza e saj.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/keto-jane-veturat-per-te-cilat-u-arrestua-prokurorja-vaide-badivuku-videofoto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala