Këto janë 8 aeroportet më të rrezikshme në botë (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Lidheni rripin e sigurisë dhe njihuni me 8 aeroportet më të rrezikshme në Botë.
Aterimet dhe ngritjet e aeroplanit gjithmonë janë pjesa më e rrezikshme e fluturimit për një aeroplan. Por nëse i llogarisni edhe kushtet objektive që mund të shkaktojnë telashe shtesë, rreziku rritet. Sido që të jetë, malet e larta dhe bjeshkët, plazhet, rrugët e automjeteve të ngarkuara, duket se nuk i dekurajojnë pilotët, dhe as udhëtarët, KUJDES – lidheni rripin e sigurisë dhe njihuni me 8 aeroportet më të rrezikshme në Botë. /lajmi.net

 

1. Aeroporti Princesha Gjuliana, Ishulli Shën Martin

Princess Juliana Airport, Saint Martin

Princess Juliana Airport

 

2. Aeroporti Juancho E. Yrausquin, Karaibe

Juancho E. Yrausquin Airport, Saba Island, Caribbea

Juancho E. Yrausquin Airport

 

3. Aeroporti Courchevel, Francë

Courchevel Airport, France

Courchevel Airport

 

4. Aeroporti Gustaf III, Karaibe

Gustaf III Airport, St. Barthelemy, Caribbean

Gustaf III Airport

 

5. Aeroporti i Gjibraltarit

Gibraltar Airport

Gibraltar Airport

 

6. Aeroporti i Ishullit Barra, Britani e Madhe

Barra International Airport

Barra International Airport

 

7. Aeroporti Lukla, Nepal

Lukla Airport, Nepal

Lukla Airport

 

8. Aeroporti i Madeiras, Spanjë

Madeira Airport

Madeira Airport

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/keto-jane-8-aeroportet-me-te-rrezikshme-ne-bote-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala