Këtë vit, dy raste të reja me HIV/AIDS në Kosovë

Autori:Avdyl Pajaziti

Dy raste të reja me HIV-AIDS janë diagnostifikuar vetëm gjatë këtij viti në QKUK.

Të prekurit me këtë virus janë të gjinisë mashkullore, të moshës rreth 30 vjeçare.

Këto shifra u konfirmuan për Klan Kosovën nga Rifat Batusha drejtori i organizatës “Kosova Population Foundation”.

Ndryshe nga 20 deri më 27 nëntor në Kosove do të shënohet “Java për Testimin e HIV-it”.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kete-vit-dy-raste-te-reja-me-hivaids-ne-kosove/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala