Këta punëtorë vendosën që të bëhen semaforë…

Autori:Avdyl Pajaziti

Kur një semafor në një rrugë të rrezikshme në Kinë u prish, dy punëtorë që punonin aty pranë vendosën të bëhen vetë ata semafori.

Autoritetet nuk reaguan ndaj prishjes së semaforit, ndaj punëtorët, të shqetësuar nga fakti se aty ndodhin shumë aksidente, morën leje nga shefi i tyre për të bërë këtë gjë.

Aty pranë ndodhet një fabrikë e madhe dhe punonjësit janë pjesë e saj.

Human traffic lightsHuman traffic lights

/mapo.al

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/keta-punetore-vendosen-qe-te-behen-semafore/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala