Këta janë nënkryetarët e rinj të LDK-së

Autori:Avdyl Pajaziti

Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, me propozimin e kryetarit Isa Mustafa, ka zgjedhur nënkryetarët dhe sekretarin e partisë.

Në këtë mandat, nënkryetarë do të jenë, Agim Veliu, Lutfi Haziri dhe Haki Rugova. Ndërkohë, sipas kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, pritet që edhe dy nënkryetar të zgjedhën në shtator.

Kurse Sekretar i Përgjithshëm i LDK-së është zgjedhur Ismet Beqiri.

Votimi është bërë i hapur me ngritje dore.

Vend në kryesi nuk ka arritur të zë Vjosa Osmani e Arben Gashi që nuk janë parë fare në mbledhje.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/keta-jane-nkryetaret-e-rinj-te-ldk-se/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala