Këta janë emrat e nënkryetarëve të rinj të AAK-së (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka mbajtur sot takimin konstituiv të Këshillit Drejtues ku është votuar edhe kryesia e re e kësaj partie.

Kryetari i degës së AAK-së në Prishtinë, Avni Arifi ka thënë për Indeksonline se tashmë është votuar kryesia e re.

Delegatët e AAK-së me 76 vota për 6 kundër dhe një abstenim kanë zgjedhur kryesinë e re, e cila përbëhet nga 5 nënkryetar.

Nënkryetar i parë është zgjedhur Ardian Gjini, pastaj pozitat e 4 nënkryetarëve tjerë i kanë zënë Ahmet Isufi, Donika Kadaj- Bujupi, Pal Lekaj, Gazmend Abrashi.

Votimi i kryesisë së re ka qenë rrumbullaksim i procesit të brendshëm zgjedhor të partisë, pas zgjedhjeve që u përmbyllën në Kuvendin e VII zgjedhor të 2 Korrikut.

Më poshtë keni edhe listën e plotë të emrave të aNtarëve të rinj të kryesisë së AAK-së.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/keta-jane-emrat-e-nenkryetareve-te-rinj-te-aak-se-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala