Këta janë emrat e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së

Autori:Avdyl Pajaziti

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), ka publikuar emrat e 99 anëtarëve të Këshillit të Përgjithshëm, cilët kanë dalë si rezultat i Kuvendit të VIII Zgjedhor të LDK-së. Për anëtarë të Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, janë zgjedhur edhe Fatmir Sejdiu dhe Ukë Rugova. Po ashtu, pjesë e këtij këshilli është zgjedhur edhe Sabri Hamiti i cili gjatë procesit zgjedhur nuk ka mundur të zgjedhet as delegat për Kuvendin e VIII Zgjedhor. Ndërsa pjesë e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së nuk janë zgjedhur Vjosa Osmani , Arben Gashi,  Haxhi Avdyli.

 

Anëtarët e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së:

 

1              Isa Mustafa

2              Sabri Hamiti

3              Fatmir Sejdiu

4              Ismet Beqiri

5              Halim Halimi

6              Njomza Emini

7              Mustafë Krasniqi

8              Florian Dushi

9              Vjollca Rizani

10           Arban Abrashi

11           Hazir Borovci

12           Skender Hyseni

13           Ukë Rugova

14           Arsim Janova

15           Frasher Demaj

16           Vlora Dumoshi

17           Valon Murtezaj

18           Hykmete Bajrami

19           Rita Hajzeraj

20           Shefki Gashi

21           Agim Gashi

22           Vjollca Krasniqi

23           Agim Veliu

24           Agim Kikaj

25           Fatlume Jaha

26           Nexhmi Rudari

27           Shpejtim Bulliqi

28           Avdullah Prebreza

29           Melihate Tërmkolli

30           Valon Prestreshi

31           Lutfi Haziri

32           Agim Salihu

33           Lirije Kajtazi

34           Fatmir Rexhepi

35           Imet Rrahmani

36           Sokol Haliti

37           Fatbardha Emini

38           Shaip Surdulli

39           Muharrem Sfarqa

40           Ismail Nazifi

41           Shkelzen Selmani

42           Fadil Halili

43           Arta Tahiri

44           Selim Reka

45           Lutfi Zharku

46           Selim Shabani

47           Imri Ahmeti

48           Naser Osmani

49           Vlora Limani-Hajnuni

50           Gazmend Muhaxheri

51           Shkumbin Gashi

52           Kujtim Shala

53           Suzana Muriqi

54           Besa Gaxherri

55           Anton Quni

56           Hatim Baxhaku

57           Fatmir Mema

58           Hanefi Muharremi

59           Haziz Hodaj

60           Sali Asllani

61           Nexhat Ramadani

62           Kimete Bytyqi

63           Fevzi Berisha

64           Njazi Ademaj

65           Selim Kryeziu

66           Baridin Baxhaku

67           Luan Gola

68           Elhami Shala

69           Halil Ahmeti

70           Avdullah Hoti

71           Nahit Elshani

72           Salih Morina

73           Sami Kafexholli

74           Jeton Mushkolaj

75           Armend Zemaj

76           Fadil Gashi

77           Arsim Berisha

78           Haki Rugova

79           Agim Ademaj

80           Besart Dreshaj

81           Safet Kamberi

82           Sadri Ferati

83           Florije Ibishi

84           Hysni Gërguri

85           Agim Bregaj

86           Fatime Haziri

87           Drita Konxheli

88           Feim Brava

89           Bajrush Ymeri

90           Ruzhdi Shehu

91           Mirjeta Kalludra

92           Valon Halimi

93           Besa Gashi

94           Ali Sadrija

95           Miranda Xhakli

96           Besnik Berisha

97           Armend Ibrahimi

98           Fadil Berjani

99           Nexhat Dumnica

 

 

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/keta-jane-emrat-e-keshillit-te-pergjithshem-te-ldk-se/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala