Këta janë emrat e 28 të arrestuarve në Kumanovë, 16 prej tyre nga Kosova

Autori:Avdyl Pajaziti

Bëhen publike dhe emrat e 28 persona të arrestuar si pjesëtarë të grupit të armatosur me të cilët policia Maqedonase luftoi në Kumanovë.

Sipas policisë maqedonase, 16 prej të arrestuarve janë nga Kosova.

Mes të arrestuarve janë dhe Nekhmetin Lika nga Tetova dhe Bajram Elshani nga Suhareka. Mes të arrestuarve është dhe Arsim Bajrami ,polici i cili ka qëlluar njërin prej kolegëve të tij.

Sami Ukshini, i njohur si komandat Sokoli, është arrestuar të shtunën në mbrëmje në 22:30 minuta në Kumanovë.

Mes të arrestuarve janë dhe banorë të Kumanovës.

Policia thotë se po vijon identifikimin e liderëve të grupit, por është e vështirë pasi kanë identitete të ndryshme, transmeton albeu.

Ja emrat:

1. Kenan Iseni, Kumanovë

2. Fadil Fejzullahu, Kumanovë

3. Demme Shehu, Kosovë (Junik)

4. Sami Ukshini, Kosovë (Sokol)

5. Irfan Lutfi, Kumanovë

6. Arsim Bajrami, Kumanovë (policeman Vaksince)

7. Fadil Eljshani, Kosovë

8. Esat Kafekholi, Kosovë

9. Adrian Bujar, Kosovë

10. Andy Krasniqi, Kosovë (Malisheva)

11. Shefqet Hab, Kosovë

12. Lirim Demiri, Kumanovë

13. Ajrush Obadiah, Kosovë

14. Betim Kartashi, Kosovë

15. Genci Sefa, Shqipëri

16. Lendrit Rustem, Kosovë

17. Enver Klein, Gjermani

18. Rufki Dogan Kosovë

19. Nasuf Beqiri, Haraçinë

20. Valdet Zekaj, Kosovë

21. Bajram Eljshani, Kosovë

22. Nekhmetin Lika, Tetovë

23. Lirim Krasniqi, Kosovë

24. Sevda Miftari, Kumanovë

25. Fatmir Recica, Kosovë

26. Byron Bay, Kosovë (Komandant Begu)

27. Fejzula Rushitovski Brest

28. Besnik Aydin, Kumanovë

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/keta-jane-emrat-e-28-te-arrestuarve-ne-kumanove-16-prej-tyre-nga-kosova/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala