Këta janë disa prej të arrestuarve në Kumanovë

Autori:Zekirja Shabani

Mediat shqiptare në Maqedoni kanë arritur të sigurojnë disa nga emrat e të arrestuarve gjatë aksionit të policisë maqedonase kundër grupit të armatosur shqiptarë në Kumanovë.

Nga emrat e publlikuar, shihet se një pjesë e tyre janë nga Kosova.

Të arrestuarit:

– Sami Ukshini – Sokoli, i lindur në Gjakovë (1967), i arrestuari i parë të shtunën në mbrëmje, në ora 22:30 në Lagjen e Trimave në Kumanovë.

– Nexhmedin Lika nga Tetova

– Bajram Elshani nga Suhareka

– Alit Sulejmanovski, banor në rrugën “Abdulla Presheva” në Kumanovë

– Sefer Seferi, banor në rrugën “Abdulla Presheva” në Kumanovë

– Sevdail Miftari nga Kumanova

– Fatmir Reçica, banorë i fshatit Llugagji komuan e Lipjanit, Kosovë

– Fejzulla Rushitovski nga Shkupi

– Beg Bajra (1979) nga Gjilani

– Fadil Fejzullahu,  banor në rrugën “Pero Ilievski” në Kumanovë

– Lirim Krasniqi (1989) nga Ferizaj

– Mirsad Qerimi (1986) nga Prishtina

– Valdet Zekaj (1987) nga Kosova

– Muharem Fejza (1986) nga Prishtina

Gazeta Koha merr vesh se, një pjesë e të arrestuarve, të shtunën janë mbajtur në stacionin policor në Karposh dhe në Autokomandë.

Burime të larta policore i kanë thënë gazetës Koha se po vazhdon identifikimi i dy-tre të arrestuarve që etiketohen si krerë të grupit, por që kanë emra të ndryshëm nga ata të vërtetit.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/keta-jane-disa-prej-te-arrestuarve-ne-kumanove/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala