Këta janë disa nga deputetët që nuk e votuan mocionin e opozitës

Autori:Avdyl Pajaziti

Gjatë paradites, në Kuvend u dorëzua mocioni lidhur me krimet e Serbisë në Kosovë, i nënshkruar nga Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën.
Deputetët nuk aprovuan këtë kërkesë të opozitës që të futet si pikë e parë e rendit.
Nga 115 deputetët e pranishëm në votim morën pjesë 102 deputetë, ndërsa 55 ishin kundër, për 44 dhe 5 abstenuan.
Deputetët që votuan kundër janë:

PDK
Enver Hoxhaj
Elmi Reçica
Fadil Beka
Labinote Demi – Murtezi
Ramiz Kelmendi
Latif Gashi
Adem Grabovci
Azem Syla
Agim Çeku
Naim Fetahu
Nezir Çoçaj
Blerta Deliu – Kodra
Luljeta Veselaj

LDK:

Teuta Rugova
Anton Çuni
Ismet Beqiri
Nuredin Ibishi
Arben Gashi
Armend Zemaj
Njomza Emini
Naser Osmani
Lirije Kajtazi
Hatim Baxhaku
Shpejtim Bulliqi
Muhamet Mustafa
Sadri Ferati
Ali Sadriu
Adem Salihaj
Blerim Grainca
Agim Ademaj
Salih Morina
Teuta Sahatqija
Veton Berisha
Etem Arifi
Murat Hoxha
Agim Kikaj
Bardhyl Meta
Milazim Haliti
Synavere Rysha

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/keta-jane-disa-nga-deputetet-qe-nuk-e-votuan-mocionin-e-opozites/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala