Këta janë deputetët e PDK-së që i thanë “JO” Gjykatës Speciale

Autori:Avdyl Pajaziti

Përfundimisht, 11 deputetë të PDK’së kanë thënë se nuk do të votojnë pro themelimit të Gjykatës Speciale.

Qëndrimi i tyre është bërë publik sot në mbledhjen e Grupit Parlamentar të PDK’së.

Shumica e këtyre deputetëve janë nga Drenica.

Këta janë emrat e deputetëve që do të votojnë kundër Gjykatës Speciale:

Ganimete Musliu,

Rafet Rama,

Xhevahire Izmaku,

Blerta Deliu-Kodra,

Bekim Haxhiu,

Nuredin Lushtaku,

Sala Berisha-Shala,

Fadil Beka,

Fadil Demaku,

Nait Hasani e

Raif Qela

/Gazeta Express/.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/keta-jane-deputetet-e-pdk-se-qe-i-thane-jo-gjykates-speciale/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala