Kështu vidhen qytetarët në Viva Fresh Store (Video)

Autori:Avdyl Pajaziti

Përveç shitjes së produkteve me afat të skaduar, në rrjetin e supermarketeve Viva Fresh Store, qytetarët po raportojnë edhe për mashtrim me çmime.

Në një video që qarkullon në rrjetet sociale, e realizuar nga një konsumatore e rregullt në Viva Fresh Store tregon vjedhjen në arkë e cila bëhet në njërën prej pikave të këtij supermarketi, transmeton Gazeta Fjala.

Ajo tregon për produktin “Pudingë e gatshme Zottis” çmimi i së cilës në raft është 21 cent për copë, kurse për 4 copë duhet të jetë 84 cent, ndërsa kur ajo bën pagesën në arkë paguan 99 cent.

Ajo gjithashtu thotë se këto gjëra në Viva Fresh Store ndodhin shumë shpesh./Gazeta Fjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/keshtu-vidhen-qytetaret-ne-viva-fresh-store-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala