Kështu veprojnë qytetarët e pandërgjegjshëm (Foto)

Autori:Zekirja Shabani

Në vend se ti përgjigjen nismës për ta pastruar Kosovën, disa banorë të pandërgjegjshëm të banesave kolektive në Prishtinë janë mjaftuar vetëm me pastrimin e hapësirave ku banojnë vet dhe ia kanë zënë rrugën me mbeturina banorëve tjerë.

Në njërërin nga objektet e banimit kolektiv në qendër të Prishtinës, Gazeta Fjala ka bërë fotografi, ku shihet se banorët i kanë kthyer pushimoret e hyrjes në kontejner.

Fillimisht aty ishte hedhur nje sasi e vogel mbeturinash, pastaj është shtuar numri i tyre sic edhe shihet në foto./Gazeta Fjala/

berllooo berllo berllog

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/keshtu-veprojne-qytetaret-pandergjegjshem-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala