Kështu u vjedhin në Shqipëri kur bleni naftë (Dokument)

Autori:Avdyl Pajaziti

Një qytetar në Shqipëri ka treguar se si vidhen drejtuesit e makinave kur mbushin ato me karburante. Ky qytetarë denoncimin e ka bërë në portalin Harta Digjitale e Aksidenteve Rrugore.

“Doja të raportoja një vjedhje në një karburant ne rrugën Bajram Curri. Mbushem makinën plotë dhe kur marrim faturën pame qe kishim marre 64.17 litra, kur ndërkohë rezervari i makinës (‪Renault ‪Scenic), ka një kapacitet prej 60 litrash, pa llogaritur sasinë e naftës të mbetur në rezervar”, ka bërë të ditur ai.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/keshtu-u-vjedhin-ne-shqiperi-kur-bleni-nafte-dokument/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala