Kështu u dogjën e u plaçkitën Kosovarët nga policia Serbe

Autori:Avdyl Pajaziti

Se forcat famëkeqe serbe kanë kryer krime, plaçkitje dhe dogjën shumë shtëpi shqiptare, dëshmon edhe kjo video e mëposhtme.

Në fakt, në rrjetet sociale ka filluar të shpërndahet një video ku shihen pesë anëtarë të forcave policore serbe duke plaçkitur shtëpi të ndryshme shqiptare në fshatin Mihaliq të komunës së Vushtrrisë, ndërsa disa prej tyre edhe i dogjën, transmeton Telegrafi.

Dëshmitar i këtyre krimeve ishte televizioni ITN, i cili ka pasqyruar gjithçka që ka ndodhur në këtë fshat, ku supozohet se janë vrarë edhe disa persona të paarmatosur. /Telegrafi/

Video këtu

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/keshtu-u-dogjen-e-u-plackiten-kosovaret-nga-policia-serbe/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala