Kështu po shkatërrohët trashigimia kulturore në Prizren

Autori:Avdyl Pajaziti

Punimët  që po bëhen në renovimin e Hamamit të Prizrenit kanë ngjallur shumë reagime. Njërëzit e kulturës, politikës e artit po e kundërshtojnë këtë rënovim. Madje në rrjetet sociale kjo po vlerësohet edhe si termeti i Prizrenit.

Për kërë është duke qërkulluar edhe një fotografi ku shihet dallimi i këtij objkti në kohën e më hershme dhe tani.

“Mbulimi me “abrib” apo “fasade” i mureve nga guri e tulla te ketyre kupollave eshte me teper se krim”, po shkruhet nga disa përsona në Facebook./GazetaFjala/.

10408627_10155439355300212_1964638520148768577_n

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/keshtu-po-shkaterrohet-trashigimia-kulturore-ne-prizren/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala