Keshtu ndodhi sulmi në qytetin e shenjë në Medine (Foto+Video)

Autori:Zekirja Shabani

Video të shumta që po qarkullojnë në mediat sociale, shfaqin momente ku shihen kufoma të djegura duke qëndruar të shtrira nëpër asfalt afër veturës që kishte shpërthyer, derisa policia dhe sirenat e autoambulancës dëgjohen në gjitha pjesët e qytetit, transmeton Telegrafi.

Por ende pa kaluar shumë kohë është dëgjuar një shpërthim tjetër në qytetin Jeddah dhe Qatif, qytet ky në pjesën lindore i populluar kryesisht nga pakica shiite që vazhdimisht sulmohen nga suniitët.

Zyrtarisht ende nuk raportohet për numrin e saktë të viktimave, derisa ministria e punëve të brendshme pritet së shpejti të dalë me një komunikatë për media lidhur me situatën në këtë vend.

 

Profeti 2

Profeti 3

Profeti 4

Shperthim

1

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/keshtu-ndodhi-sulmi-ne-qytetin-e-shenje-ne-medine-fotovideo/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala