Kështu i nderon dëshmorët Rufki Suma (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Aktiviteti i kryetarit të Hanit të Elezit, Rufki Suma, nuk ka të ndalur. Ai përveç obligimeve të cilat bien mbi të si i pari i kësaj komune, nuk heziton të jetë në edhe të kryej punë jashtë obligimeve të tij.

Ai i cili njihet si një punëtor i palodhshëm, kësaj radhe nuk ka hezituar që t’i pastrojë varrezat e dëshmorëve në Han të Elezit.

Ndryshe, Suma ka qenë i vetmi kandidat i pavarur që ka arritur ta fitojë garën për kryetar të Komunës. Madje, ai për të dytin mandat radhazi e drejton Komunën e Hanit të Elezit.

rufki sumaa

rufki suma

Rufki Suma2

rufki

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/keshtu-i-nderon-deshmoret-rufki-suma-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala