Kështu e uron Agron Demi Presidentin Thaçi

Autori:Zekirja Shabani

Njohësi i çështjeve ekonomike Agron Demi përmes një postimi në rrjetin social Facebook, me rastin e inagurimit të Presidentit, ka treguar për gjendjën jo të mirë, në të cilën gjendet Kosova.

Ai i aka numrur të pari të vendit se, profesorët, ministrat, zyrtarët me dy poste marrin paga pa e kryer punën e tyre, në Kosovën me shkallën 35 për qind të papunësisë.

Ja postimi i plotë i Demit:

Në Kosovën me papunësi mbi 35%:

– rreth 80 profesorë universitarë marin afro 1 milion euro paga pa e kry punën e tyre;

– ministra, zëvendësministra, deputet e president marrin paga edhe shumë vite pasi ta kryejnë mandatin;

– zyrtarët publik që mbajnë dy e më shumë poste publike marrin paga në mënyrë retroaktive;

– e 40% e popullsisë varet nga të hyrat publike, qoftë paga, apo pensione e shtesa sociale.

E për krejt këto, paguajnë ata 35% të papunë e bizneset e vogla që mezi gjenerojnë të hyra me i mbulu shpenzimet.

Urime “Shkelqësisë së tij” inaugurimi President.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/keshtu-e-uron-agron-demi-presidentin-thaci/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala