Kështu duket Kumanova, tri javë pas luftimeve (Video)

Autori:Avdyl Pajaziti

Është një ditë normale në qytetin e Kumanovës.

Por, krejt ndryshe është situata në Lagjen e Trimave.

Shenjat e luftimeve prej 40 orësh, që ndodhën me 9 dhe 10 maj, nuk janë shlyer.

Shkupi zyrtar ua ndau të dëmtuarve në Lagjen e Trimave nga 100 mijë denarë, ose pak më tepër se 1.600 euro, raporton Klan Kosova.

Për shkak se ende nuk kanë rregulluar shtëpitë dhe pronat e dëmtuara, disa familje zgjidhjen për banim janë detyruar ta gjejnë diku tjetër.

Por, përkrahja për të dëmtuarit e konfliktit të Kumanovës nuk po mungon.

Një e tillë erdhi nga mërgimtarët e të gjitha trojeve shqiptare që jetojnë e punojnë në Zvicër.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/keshtu-duket-kumanova-tri-jave-pas-luftimeve-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala