Kështjella e rërës më e madhe në botë

Autori:Avdyl Pajaziti

Një ekip me 12 skulptorë pretendon se ka ndërtuar kështjellën e rërës më të madhe në botë.

Kështjella ndodhet në plazhin Virginia Key në Florida, SHBA.

Për ta ndërtuar u deshën 1800 ton rërë.

Kështjella është 12 metra e lartë, sa një godinë me tre kate.

keshtjella1

keshtjella2

Turkish Airlines is sponsoring the castle in Florida that requires about 1,800 tons of sandSculptor Charlotte Koloff puts some elegant touches to what is hoped will be the world's tallest sand castlThe castle is attempting to beat the current world record of 41 feet and 3.67 inches in Brazil A team of 12 sculptors, led by seven-time record holder Ted Siebert (right), plan to use more than 1,800 tons of sand to complete the structure, which is due to be completed October 26Sand sculptor, Greg Grady, works on creating what is hoped to be the world's tallest sand castle

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/keshtjella-e-reres-me-e-madhe-ne-bote/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala