Kerry falënderon shqiptarët: Shqipëria e para në luftë kundër ISIS’it

Autori:Gazeta Fjala

Sekretari i Shtetit Amerikan, Jon Kerry, ka thënë se ndodhet në Tiranë pasi amerikanët e shqiptarët janë aleatë.

Kerry ka thënë se për mposhtjen e ISIS’it duhet një koalicion i madh kundër këtij grupi terrorist. Ka thënë se Shqipëria ishte e para kundër ISIS’it.

“Jemi mirënjohës për partneritetin e Shqipërisë në këtë aleancë”, ka thënë Kerry, në konferencën për shtyp me Kryeministrin Edi Rama.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kerry-falenderon-shqiptaret-shqiperia-e-para-ne-lufte-kunder-isisit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala