Kërkojnë nga Qeveria Mustafa që të bëj politika në favor të bizneseve

Autori:Avdyl Pajaziti

Qeveria Mustafa ka obligime të mëdha për bizneset vendore dhe ekonominë në përgjithësi, duke nxitë politika fiskale në favor të bizneseve dhe jo në disfavor të tyre.

Kështu u tha gjatë një takimi të bizneseve me ministren e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami dhe ministrin e Financave, Avdullah Hoti në Aleancën Kosovare të Bizneseve me temë ”Qeveria në fokus të zhvillimit ekonomik”.

Gjithashtu, në këtë takim u kërkua që rritja ekonomike të jetë e ndikuar tek eksportet dhe në zbutjen e papunësisë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kerkojne-nga-qeveria-mustafa-qe-te-bej-politika-ne-favor-te-bizneseve/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala