Kërkohet fjala Republikë në projektligjin për MSA-në

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryetarja e Komisionit për Integrime Evropiane, Teuta Sahatqija thotë se anëtarët e këtij Komisioni në mënyrë unanime kanë votuar që fjala Republikë të shtohet në të gjithë tekstin para fjalës Kosovë, raporton lajmi.net.

Ajo ka kërkuar miratimin e këtij Projektligji, por që paraprakisht të bëhet ky ndryshim.

“Ky amendament është i domosdoshëm dhe nuk e prek dokumentin e MSA-së. Kështu kanë vendosur anëtarët e Komisionit me unanimitet”, tha ajo./ lajmi.net

– See more at: http://lajmi.net/kerkohet-fjala-republike-ne-projektligjin-per-msa-ne/#sthash.MxLsEozd.dpuf

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kerkohet-fjala-republike-ne-projektligjin-per-msa-ne/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala