Kërcenim me bombë, avioni turk nga New York ateroi në Kanada

Autori:Avdyl Pajaziti

Një fluturim i kompanisë turke Turkish Airlines nga Nju Jorku ka ateruar në Kanada, pas një kërcënimi me bombë.

Lajmi është konfirmuar edhe nga zyrtarët kanadezë, raporton BBC, transmeton Gazeta Blic. Fluturimi nga Turqia me 256 persona në bord ka ateruar në mënyrë të sigurtë në aeroportin ndërkombëtar të Halifax në Kanada lindore.

Policia kanadeze ka deklaruar se po hetojnë rreth kërcenimit me bombë, por ende nuk kanë dhënë detaje më të hollësishme.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kercenim-me-bombe-avioni-turk-nga-new-york-ateroi-ne-kanada/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala