Keqpërdoren llogaritë e pensioneve (Foto)

Autori:Zekirja Shabani

Llogaritë e pensioneve të qytetarëve të Kosovës mund të keqpërdoren shumë lehtë nga të gjithë. Të dhënat përsonale të tyre nuk ruhen nga Fondi i Kursimeve Pensionale e as nga Posta e Kosovës, e cila i shpërndan ato.

Gazeta Fjala, sjellë disa fotografi ku shihen dokumentet (pasqyrat financiare) me të dhëna personale,  në të cilat do të figurojë shuma e kontribuar dhe bilanci i llogarisë së qytetarëve të lëna në hyrje të banesave nga postierët.

trus

Në vend se ato tu dorëzohen ose të kthehen në ardesën e dërguesit nëse nuk gjindet personi për të cilin është adresuar pasqyra financiare, ato përfundojnë  nëpër korridore të banesave dhe mund të keqpërdoren nga banorët.

trustiii tru trusti

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/keqperdoren-llogarite-e-pensioneve-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala