Këpucët që rriten së bashku me këmbën

Autori:Avdyl Pajaziti

Çdo prind e di, rritja e një fëmije është shumë komplekse për sa i përket këpucëve, pasi që me rritje duhet të blihen shumë këpucë. Por në qoftë se këmba rritet, pse nuk kemi këpucë që rriten së bashku me këmbën?

Kenton Lee, themeluesi i organizatës jo profitabile “Because Foundation”, i erdhi në mendje kjo ide kur i pa fëmijët Kenian, të cilëve u kishin dalur gishtat e këmbës nga këpucët për shkak se me kalimin e kohës këmba ishte rritur dhe këpuca kishte mbetur e njejtë.

Ai u bashkua me studion e dizajnimit të këpucëve “Proof of Concept”, dhe krijuan sandalet të cilat zgjerohen sikur rrip. çmimi i tyre është 12 dollarë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kepucet-qe-rriten-se-bashku-me-kemben/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala