KEK-u para kolapsit, prodhon vetëm 280 megavat

Autori:Avdyl Pajaziti

Prishjet dhe avarit në KEK nuk kanë të ndalur, shumë njësi të termocentralit janë jashtë funksionit

Dje është ndërprerë prodhimi në njësinë B1 në termocentralin Kosova B, derisa sot është reduktuar prodhimi në njësinë B2 të KEK-ut, njoftojnë burime të sigurta të Indeksonline brenda KEK-ut.

Indeksonline merr vesh se për momentin prodhohet në A4 dhe në B1 me kapacitete të reduktuara, që janë diku rreth 280 megavat.

Prishje në KEK janë lajmëruar zyrtarisht edhe nga operatorë tjerë të energjisë në Kosovë. Ditë më parë është lajmëruar ndërprerja e prodhimit në njësinë A5 e cila vazhdon të mbetet jo-aktive deri sa jo-aktive mbetet edhe njësia B1.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kek-u-para-kolapsit-prodhon-vetem-280-megavat/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala