KEK nuk ia kthen 192 milionë euro Qeverisë (Dokument)

Autori:Zekirja Shabani

Qeveria e Kosovës as në vitin 2015 nuk ka arritur që t’i inkasoj borxhet e mbetura nga Korporata Energjitike e Kosovës. Kjo e fundit i ka borxh qeverisë 192 milion euro, të cilat i ka marrë hua nga arka e shtetit, shkruan Gazeta Fjala.

Kjo ngase KEK-u që nga viti 2008 vazhdimisht ka marrë para nga shteti i Kosovës për tu financuar mihjet dhe termocentralet, e që për to është dahsur të paguajë normën e interesin prej 6 deri 7.4 për qind./Gazeta Fjala/

borxh KEK

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kek-nuk-ia-kthen-192-milione-euro-qeverise-dokument/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala