KEDS ia merr 502 euro “shtëpisë së Zotit”

Autori:Avdyl Pajaziti

Xhamisë Haxhi Ibrahim Devollit në Pejë fatura për muajin janar i ka ardhur hiç më pak se 502.24 euro.

Në këtë Xhami përveç poqave elektrik nuk ka asnjë pajisje tjetër e cila do të shpenzonte energji elektrike në kë këtë masë.

Por kjo shumë e çmimit të energjisë elektrike vie pasi që objektet fetare si xhamitë, kishat e të tjera i paguajnë Kompanisë Kosovare për Distribuim e Furnizim (KEDS) sikur të jenë biznese fitimprurëse.

Gazeta Fjala kohë më parë ka raportuar se si KEDS I ngarkon këto objekte me tarifë biznesi, që konsiderohet të jetë e padrejtë.

 

http://gazetafjala.com/analiza/plackiten-mbi-700-xhamia/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/keds-ia-merr-502-euro-shtepise-se-zotit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala