Kategorizimi i ri i komunave sipas zonave

Autori:Gazeta Fjala

Bazuar në numrin e rasteve brenda një jave në 100.000 banorë, ky është kategorizimi i komunave sipas zonave:

Në “Zonën e kuqe” janë 7 komuna:

Prishtina, Fushë-Kosova, Podujeva, Mitrovica e Veriut, Mitrovica e Jugut, Zveçani dhe Gjilani.

Në “Zonën e verdhë” janë 14 komuna:

Suhareka, Lipjani, Obiliqi, Malisheva, Juniku, Vushtrria, Klina, Shtimja, Prizreni, Peja, Gjakova, Graçanica, Kamenica, Ferizaj.

Në “Zonën e gjelbër” janë 17 komuna:

Deçani, Vitia, Rahoveci, Dragashi, Drenasi, Istogu, Skenderaj, Leposaviqi, Kaçaniku, Kllokoti, Zubin-Potoku, Mamusha, Novobërda, Hani i Elezit, Parteshi, Ranillugu dhe Shtërpca.

Shpjegim:

  • “ZONA E KUQE”: mbi 150 raste me COVID-19 në 100.000 banorë brenda 7 ditësh
  • “ZONA E VERDHË”: deri në 76-150 raste me COVID-19 në 100.000 banorë brenda 7 ditësh
  • “ZONA E GJELBËR”: deri në 75 raste me COVID-19 në 100.000 banorë brenda 7 ditësh

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kategorizimi-i-ri-i-komunave-sipas-zonave/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala