Kastrati: Vitin tjetër Epopeja e UÇK-së festohet me ushtri

Autori:Avdyl Pajaziti

Komandanti i përgjithshëm i FSK-së, Kadri Kastrati, ka thënë se “Epopeja  e UÇK-së”  vitit tjetër do të shënohet me Forca të Armatosura të Kosovës.

“Në 17 vjetorin e ditëve të rezistencës ne jemi në fund të rrugës së gjatë për të ngritur Forcat e Armatosura e cila ishte lindur në flakën e rezistencës qysh në epokën e lavdishme të Jasharajve. Tashmë FSK ka përfunduar një proces të gjatë të ngritjes dhe zhvillimit profesional dhe po përgatitet për transformimin e saj në Forca të Armatosura”, ka thënë Kastrati.

“Ky nivel është arritur falë përkrahjes së vazhdueshme të SHBA-ve, dhe partnerëve tanë të cilët na kanë ndihmuar dhe na ndihmojnë në arritjen e standardeve profesionale. Sigurisht se në përvjetorin e 18 të Epopesë së UÇK-së, do ta gjejë Kosovën me FS të transformuar dhe plotësisht të integruar në NATO”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kastrati-vitin-tjeter-epopeja-e-uck-se-festohet-me-ushtri/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala