Kapet 150 herë nga i njëjti radar!

Autori:Avdyl Pajaziti

Një vozitës në Austri është “kapur”, në dy muajt e fundit, së paku 150 herë nga i njëjti radar, me të cilën gjë është bërë “rekordmen famëkeq”.

Bëhet fjalë për një radar në “Annenheim am Ossiacher See”, dhe vozitësin i cili mendonte se nuk do të gjobitej, pasi që vetura e tij ishte e regjistruar jashtë Austrisë, transmeton Telegrafi.

Ndonëse nuk janë dhënë detaje për identitetin e personit dhe nëse është austriak, është thënë se “sigurisht që gjoba nuk do të jetë e vogël”.

Karl Knap nga autoritetet e komunikacionit në Villaher ka thënë se “tejkalimi kaq i lartë i shpejtësisë do t’i kushtojë atij një sasi katër-shifrore, nëse jo pesë-shifrore, në euro”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kapet-150-here-nga-i-njejti-radar/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala