Kapen Kuçi e Haradinaj

Autori:Avdyl Pajaziti

Lideri i AAK’së, Ramush Haradinaj ka thënë se Gjykata Speciale po ndërtohet në shpërputhje me ligjet e Kosovës. “Keni shkuar shumë më larg. Përmes derës së vogël, ju z. Kuçi keni qenë pjesë e këtyre dallavereve”, ka thënë Haradinaj.

Sipas tij, asgjë e sistemit të drejtësisë së Kosovës nuk do të vlejë sa i përket funksionimit të Gjykatës Speciale. “Si mendoni ju me përballu këtë gjendje kur ju po e ktheni në Kosovë UNMIK’un. Po e ktheni Kosovën në vitin 1999”, ka shtuar ai.

I menjëhershëm ka qenë reagimi i Hajredin Kuçit. “Asnjë dallavere se ka bërë dhe s’mundet me ba”, ka thënë Kuçi. “Asnjë individë s’mund të bëj vetën asgjë”. “S’është e vërtetë se kam bërë dallavere dhe s’është mirë të thoni”, ka shtuar ai.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kapen-kuci-e-haradinaj/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala