Kanalizimi vërshon rrugët e Fushë Kosovës (Foto)

Autori:Zekirja Shabani

Rruga “Dardania” në Fushë Kosovë tani e një javë është vërshuar nga shpërthimi i kanalizimeve.  Në këtë rrugë çdo ditë kalojnë më qindra nxënës të shkollës “Mihal Grameo”, që është hiq më largë se 10 metra nga ky “bunar”.

Edhe pse kanë kaluar një javë nga ky shpërthim, drejtues të komunë së Fushë Kosovës ende nuk kanë marr asnjë në masa për ta ndalur atë.

fushe kosove fushe kosove 2 fusheee fusheeee

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kanalizimi-vershon-rruget-e-fushe-kosoves-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala