Kampioni i shahut slloven kundër 30 shahistëve në Kosovë (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Federata e Shahut të Kosovës në bashkëpunim me Ambasadën Sllovene në Kosovë kanë organizuar shah simultan në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë ku pjesëmarrës ishte edhe kampioni i shahut slloven Bogdan Podlesnik.

Në këtë organizim kanë marrë pjesë 30 shahist nga Kosova dhe Evropa, ku ndër ta kishte edhe zyrtarë shtetërorë të Kosovës e të Bashkimit Evropian. Kampioni slloven, Bogdan Podlesnik luajti kundër 30 shahistëve.

Të parin e mundi njërin prej përfaqësuesve të ambasadave të Amerikës në Kosovë, Cuvan Fabris.

Për dallim nga përfaqësuesit e tjerë ta Fahredin Majkovci mundi kamionin slloven./GazetaFjala/.

11212241_10206297342933731_1389013887_n

11210289_10206297341533696_1854932938_n

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kampioni-i-shahut-slloven-kunder-30-shahisteve-ne-kosove-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala