Kampionati Botëror 2022 përfundimisht luhet në dimër

Autori:Avdyl Pajaziti

FIFA ka vendosur që Kampionati botëror 2022 në Katar të zhvillohet gjatë stinës së dimrit. Finalja do të luhet më 18 dhjetor.
FIFA ka vendosur që finalja e Kampionatit botëror 2022 të zhvillohet më 18 dhjetor, duke konfirmuar se gara do të luhet gjatë stinës së dimrit.

Vendimi u mor për t’ju shmangur temperaturave të larta që mbizotërojnë gjatë stinës së verës në Katar. FIFA po ashtu dëshiron që Botërori në Katar të jetë më i shkurtër.

Zakonisht gara zgjatë 31 ose 32 ditë, kurse në Katar pritet t’i ketë 28 ditë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kampionati-boteror-2022-perfundimisht-luhet-ne-dimer/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala