“Kallet Serbia”, temperaturat deri në 40 gradë

Autori:Avdyl Pajaziti

Temperaturat e larta që kanë përfshirë një pjesë të Ballkanit do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

Në shtetin e Serbisë tempertaturat e larta sipas portalit Blic.rs do të vazhdojnë deri me 2 gusht.
Këto do të jenë 10 ditët më të nxehta ku temperaturat do të lëvizin mes 37 e 39 gradë celsius.

Gjatë javës së ardhshme në Serbi pritet që temperaturat të shkojnë deri në 40 gradë celsius.

Ndërkaq kujtojmë se edhe në vendin tonë po mbretëron mot i nxehtë ku temperaturat po sillen në mes 32 e 35 gradë celsius./Indeksonline/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kallet-serbia-temperaturat-deri-ne-40-grade/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala