Kadri Veselit i harxhohen karamelet

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli, të hënën i është përgjigjur deklaratave të ish-ministrit Bajram Rexhepi. Me këtë rast, Veseli tha se nuk ka më karamele t’i jap askujt.

Veseli tha se në fakt ajo çka duhet të jetë prioritet nacional e për të gjithë qytetarët e Kosovës është ligjshmëria.

“Janë qytetarët e Kosovës që vlerësojnë përgjegjësinë e secilit prej neve… Në qoftë se jam i ziu, i bardhi kur dëshiron mundet me ba ministër, realisht siç i ka bërë të tjerët”, duke aluduar haptas në kryetarin e PDK-së, Hashim Thaçin, për të shtuar se “Ajo që është kryesore, veçanërisht partisë sime i duhen reforma të thella, me njerëz të ri, me përgjegjësi të reja”, u shpreh ai.

“Me tregu të drejtën unë më nuk kam karamele t’i jap askujt. Janë qytetarët e Kosovës që vlerësojnë përgjegjësinë e secilit prej neve”, tha ai.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kadri-veselit-i-harxhohen-karamelet/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala