Kadri Veseli, mësuesi i Kuvendit të Kosovës

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, siç duket gjatë ditës së sotme ka marrë rrolin e mësuesit në Kuvendin e Kosovës.

Ai nuk po kursehet të ju jap leksione deputetëve se çka të flasin çka jo, gjatë fjalimeve të tyre plenare.

Së pari Veseli fjalim e kreut të Vetëvendosjes e cilësoi si poezi, e në rastin e dytë i pari i Kuvendit fjalimin e deputetes së AAK-së, Teuta Haxhiu, e cilësoi si fyes. Ai madje e këshilloi deputeten që ti gjejë edhe disa pseudonime të tjera më të përshtatshme për fjalimin e saj.

Deputetja gjatë fjalimit të saj foli për pagat e mësimdhënësve.

Ndërkaq kreu i Kuvendit nuk u kursye as për të tretën herë për tu dhënë mësime deputetëve. AI për herë te dytë iu përgjigj kreut të VV-së se po jap fjalime përrallore./Indeksonline/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kadri-veseli-mesuesi-i-kuvendit-te-kosoves/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala