Kadri Veseli kërkon nga Izraeli njohje të Kosovës

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka pritur ambasadorin izraelit Yossef Levy të cilët i ka kërkuar që Izraeli ta njohë pavarësinë. Sipas Veselit, njohja nuk ka asnjë efekt negativ në interesat gjeopolitike të Izraelit.

Kadri Veseli kërkon nga Izraeli njohje të Kosovës

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka pritur ambasadorin izraelit Yossef Levy të cilët i ka kërkuar që Izraeli ta njohë pavarësinë. Sipas Veselit, njohja nuk ka asnjë efekt negativ në interesat gjeopolitike të Izraelit.

Më poshtë mund të lexoni njoftimin e Veselit për takimin

Sot zhvillova një takim me ambasadorin e Izraelit në Beograd, z. Yossef Levy. Ambasadori më përcolli interesimin e vazhdueshëm të qeverisë së tij për zhvillimet në Kosovë.

 

Ndërkaq, Unë, nga ana ime, potencova nevojën që përveç bashkëpunimit në mes dy vendeve tona, në nivele të ndryshme, Izraeli të lëvizë drejt njohjes së shtetit të Kosovës.

 

Përkundër opinionit se ende nuk janë pjekur rrethanat për njohjen nga Izraeli, është e qartë se njohja e Pavarësisë së Kosovës nuk ka asnjë efekt negativ në interesat gjeopolitike të Izraelit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kadri-veseli-kerkon-nga-izraeli-njohje-te-kosoves/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala