Kadare: Gabova me Rugoven

Autori:Avdyl Pajaziti

Kushdo që ofshanë e shanë kur përmendet emri i tij, t’paktën koha e tregoi se ishte i vetmi politikan këto 20 vite që u treguar lider që nuk e shemben as “patriotet” që e shanë , idealizmin s’mund ta gjesh te asnjë njeri , por jemi popull kaq miop saqë te djeshmen e gjykojmë me te nesërmen , s’ditëm kurrë të ecim në histori me këmbët tona , por çmuan te huajin qe na kapi përdore……

“Është e vërtetë që i kam kritikuar Rugovën. Ju tash mund të mendoni se unë do të them se kisha të drejtë me kritiken që i bëra Rugovës. Jo, koha e dëshmoi së e drejta ishte në anën e Ibrahim Rugovës. Unë e kisha kritikuar, kisha qenë i ashpër me të, ai më fali në takimin që kishim në shtëpinë e tij menjëherë pas luftës, ishte meritë e tij. Ai vdiq në paqe, ne u pajtuam, ishim miq“, kështu ka thënë Kadare.

 

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kadare-gabova-me-rugoven/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala